HABERLER

01.02.2017

Turk Finansal Teknoloji A.Ş. ITP 2016 Bilişim Profesyonelleri Semineri’ne sponsor olarak katıldı.

SEMOR Seminer, Organizasyon, Danışmanlık ve Turizm A.Ş. tarafından 2006 yılından beri her sene düzenli olarak yapılan ITP Bilişim Profesyonelleri Semineri’nin 11.cisi bu sene 22-25 Aralık 2016 tarihleri arasında Xanadu Resort Belek – Antalya’da yapıldı.

Bilişim profesyonellerinin entellektüel birikimlerine katkı verirken diğer yandan ulusal ve uluslararası bir buluşma noktası olan ITP 2016 Bilişim Profesyonelleri Semineri’nin bu seneki ana konusu Yazılım Ekosistemi: Fırsatlar ve Çözümlerdi.

Turk Finansal Teknoloji A.Ş. ITP 2016 Bilişim Profesyonelleri Semineri’ne sponsor olarak katıldı.

Ana sponsorlarının Havelsan ve Turksat’ın olduğu etkinliğe bir çok kamu kurumu ve bakanlık bilgi işlem yöneticisi katıldı.

Turk Finansal Teknoloji A.Ş. sponsor olarak katıldığı bu etkinlikte; Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) mevzuatı kapsamında yetkilendirilmiş kuruluşlara ve bu kapsamda hizmet alan kuruluşlara yazılım desteği vermek amacıyla kurulmuş olan Turk Finansal Teknoloji A.Ş.; Bankalar, Finansal Kiralama Şirketleri, Faktoring Şirketleri, Finansman Şirketleri, Finansal Holding Şirketleri, Yabancı Bankaların Türkiye’de Bulunan Temsilcilikleri, Varlık Yönetim Şirketleri, Ödeme Kuruluşları ve Elektronik Para Kuruluşlarına yönelik ürünleri hakkında bilgiler verdi.

Turk Finansal Teknoloji A.Ş. gibi Turuncu Holding iştiraklerinden  olan  Turk Elektronik Para A.Ş. de etkinlik alanında bir stant açarak katılımcılara ön ödemeli kurumsal personel kart sistemleri hakkında bilgi verdi. BDDK’dan faaliyet izni alan ilk elektronik para şirketlerinden olan Turk Elektronik Para A.Ş. halen Türkiye Barolar Birliği’ne kayıtlı tüm avukatların ön ödemeli kimlik kartı olan BaroKartı Adliyelerde ve anlaşmalı kuruluşlarda kullanmasına ilişkin teknik alt yapıyı sağlıyor.

Her yıl düzenli olarak yapılan ITP Bilişim Profesyonelleri Seminerinde kurumsal sunumların yanı sıra etkinlik süresince düzenlenen bowling turnuvası ve karaoke yarışması gibi organizasyonlarla bilişim profesyonelleri yılın yorgunluğunu atma fırsatı buluyor.